Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü fehva. Fakat bu dü fehva konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online alışmutaş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-tecim siteleri dâhilin ciddi olan bu dü fehva, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her dü fehva da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı olur, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makalemızda saat saat birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını biraz henüz heveslialım ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması dâhilin yapılan çalışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı çalışmalemlerinin bütününe denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik kıymetini zaitrmaya yönelik bir çalışma olan SEM, jüpiter kitlesini yükseltmek açısından da nispeten önemlidir. Antrparantez SEM çalışmaları ile trafiğinizi yargılama arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çalışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çalışmalardır. SEM belirli bir bütçe dâhilin maruz reklamları kapsarken SEO çalışmaları belirli anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde kılmak dâhilin yapılan çalışmalardır. Gelin, bu karşıtlaştırmayı biraz henüz heveslialım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çalışmaları arasındaki üstelik; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret karşıtlığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde yapılabilmesidir. Doğrusu SEO dâhilin en ilkin içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi dâhilin yeni bir ödeme yapılmaz.

Bunun haricinde bir önemli üstelik da hızdır. SEM çalışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi endamsız müddet içerisinde zaitrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çalışmaları ise uzun soluklu çalışmalardır. SEO çalışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama fehvaı arasındaki bir öbür önemli üstelik da doğallıktır. SEM çalışmaları ücretli reklam çalışmaları başüstüneğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çalışmalarında bu manzara farklıdır. SEO çalışmaları henüz tabii uygulamaları kapsar ve sitenize henüz organik bir gidiş geliş temizışı esenlar.

Bu dü fehva, dâhilerik bakımından da çeşitleme gösterir. SEO çalışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çalışmalarında ise uğur henüz ticari başüstüneğu dâhilin dâhilerikler SEO çalışmalarındaki kabil olmayabilir.

Fakat bu kabul etmek değildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü fehva arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz sağlıklı evet da henüz üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine için ikisinden de faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Mahveden Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi makalemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://tercumeceviri.name.tr/ https://canakkalewebtasarimseo.name.tr/ https://sehirlerarasinakliye.name.tr/ https://plastikklasor.name.tr/ https://kredihesaplama.name.tr/ Seo Fiyatları IQos Heets
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipci satin al